homeWydarzenia → 11 listopada - obchody Święta Niepodległości w Suchej Beskidzkiej

11 listopada - obchody Święta Niepodległości w Suchej Beskidzkiej

W najbliższą sobotę (tj. 11 listopada br.), będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w tym szczególnym dniu na terenie naszego miasta zorganizowane zostaną uroczystości patriotyczne, na które zapraszają Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, Starosta Suski Józef Bałos oraz Proboszcz Parafii pw. NNMP w Suchej Beskidzkiej ks. Wiesław Popielarczyk.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10:30 na cmentarzu parafialnym od złożenia kwiatów na kwaterze Wojska Polskiego. O godz. 11:00 odbędzie się Msza Św. za Ojczyznę. Po nabożeństwie, pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej i w asyście pocztów sztandarowych, przemaszerujemy ulicami miasta pod tablicę marszałka Józefa Piłsudskiego (były budynek Biblioteki Suskiej przy ul. J. Piłsudskiego 23), gdzie wspólnie odśpiewamy Hymn Państwowy oraz nastąpi uroczyste złożenie kwiatów.

Miejskie obchody Święta Niepodległości zakończą się koncertem laureatów XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska moja Ojczyzna”, pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu o godz. 17.00.

Zapraszamy  poczty sztandarowe i flagowe szkół, organizacji, stowarzyszeń, związków zawodowych i zakładów pracy oraz  mieszkańców miasta do uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości w Suchej Beskidzkiej.

Przy okazji zbliżającego się święta niepodległości główne ulice naszego miasta zostaną przybrane biało-czerwonymi flagami. Niech ten  wyjątkowy dzień 11 listopada pozwala nam z dumą manifestować wartości, o które walczyły pokolenia Polaków, dlatego niech nasza biało-czerwona flaga zawsze nam o tym przypomina. Niech przypomina o zwycięstwach, o dumie i o miłości do Polski. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszenia flag w tym szczególnym dniu w swoich domach.

                                                                                                                                 (Wojciech Ciomborowski)

 
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: