homeWydarzenia → DZIEŃ Z ŻYCIA GÓRALI PODBABIOGÓRZA W PARKU ZAMKOWYM

DZIEŃ Z ŻYCIA GÓRALI PODBABIOGÓRZA W PARKU ZAMKOWYM

W najbliższą sobotę, 21 sierpnia o 16.00 zapraszamy do Parku Zamkowego w Suchej Beskidzkiej na "Dzień z życia górali Podbabiogórza", wyjątkowe wydarzenie, łączące w sobie elementy nauki, tradycji i dobrej zabawy.

Teren Podbabiogórze to obszar pod względem etnograficznym niezwykły z bogactwem tradycji, zwyczajów i obrzędów Górali Babiogórskich, Górali Żywieckich oraz  Kliszczaków. "Dzień z życia górali Podbabiogórza" jest owocem współpracy wielu lokalnych środowisk, działających na polu krzewienia podbabiogórskiego folkloru oraz zachowania naszego dziedzictwa kulturowego. Impreza obfitować będzie mnóstwem atrakcji - warsztaty dla dzieci i młodzieży,  nauka zabaw góralskich i tańców regionalnych, przejażdżki konne ze Stadniną Koni z Makowa Podhalańskiego "Makowska Góra",  prezentacja Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi, ścianki wspinaczkowe. W Parku Zamkowym pojawią się także Zbójnicy spod Babiej Góry.

Dostępna będzie również pełna gastronomia - grill z Pełną Chatą oraz napoje prosto z Cofeina Jazz Cafe.

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej  zaprasza uczestników góralskiej imprezy do zwiedzania swoich kolekcji i wystaw w godzinach od 16:00 do 19:00 (wstęp dla Wszystkich w cenie biletu ulgowego). Przygotowaliśmy również pokaz wraz z omówieniem, stroju góralskiego i krakowskiego pt. „Krakowiacy i Górale” – godz. 18:30 – 19:00 (udział bezpłatny).

Wieczorem z kolei, jak na góralską imprezę przystało, odbędzie się potańcówka i zabawa taneczna, którą uświetni występ zespołów regionalnych!
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: