homeWydarzenia → FOTORELACJA Z ZAJĘĆ MUZEALNYCH Z ZAKRESU ARCHEOLOGII

FOTORELACJA Z ZAJĘĆ MUZEALNYCH Z ZAKRESU ARCHEOLOGII

W okresie Wakacji 2021 Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej realizowało tematyczne zajęcia muzealne m. in. z zakresu archeologii  dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy zajęć pt. „Zostań Archeologiem” dowiedzieli się jak wygląda praca archeologa w terenie  oraz w pracowni archeologicznej. Zapoznali się z wystawą poświęconą prehistorii naszego regionu, a w części warsztatowej  m. in. mogli poznać narzędzia, którymi posługuje się archeolog w trakcie wykopalisk.

Uczestnicy zajęć pt. „Malarstwo Jaskiniowe” zapoznali się z prehistorycznym malarstwem najsłynniejszych jaskiń na świecie, dowiadując się m. in. w jaki sposób  pierwsze malowidła tworzono  w ciemnościach oraz w jaki sposób powstawały barwniki, z których tworzono niesamowite dzieła sztuki. W części warsztatowej każdy tworzył  własny rysunek przy użyciu węgla, farb i pasteli inspirowany najstarszymi malowidłami naskalnymi.

Zajęcia z zakresu archeologii realizowane będą również dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2022/2023.  Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Lekcji i Zajęć Muzealnych:

Szkoły Podstawowe: https://www.zameksucha.pl/szkola_podstawowa-105331-p.html

Szkoły Ponadpodstawowe: https://www.zameksucha.pl/szkoly_%C5%9Brednie-105391-p.html

Zapisy i szczegółowe informacje: telefonicznie: tel. + 48 33 874 26 05 (wtorek – niedziela); e-mailowo: it@sucha-beskidzka.pl

ZAPRASZAMY!
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: