homeWydarzenia → Gala Muzyki Filmowej na dziedzińcu zamkowym już w najbliższy piątek

Gala Muzyki Filmowej na dziedzińcu zamkowym już w najbliższy piątek

W maju Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej uświetniła swoim występem Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, wzbudzając zachwyt publiczności. Już w piątek, 5 lipca o godz. 20.00 ponownie zaprezentuje się na dziedzińcu Zamku Suskiego. Tym razem w Koncercie Nadzwyczajnym - Gala Muzyki Filmowej, wydarzeniu otwierającym II Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera.

 

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej i goszczący w naszym mieście mieli możliwość zobaczyć jej występ 25 maja podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Wysokiej klasy muzycy i soliści wzięli udział w uroczystym przemarszu, a następnie zaprezentowali się w koncercie, połączonym z elementami musztry. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej podczas swojego występu w brawurowy sposób wykonała utwory z klasycznego repertuaru, ale z równie wielką wprawą i rzadko spotykaną lekkością zagrała znane utwory muzyki rozrywkowej. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach program został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. O ich wirtuozerii będzie można ponownie przekonać się w trakcie koncertu 5 lipca, na który wstęp jest wolny.

Podczas piątkowej Gali Muzyki Filmowej Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG Leszka Mieczkowskiego zaprezentuje największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej znane z takich hitów kinowych jak: „Skyfall”, „Pearl Harbor”, „Rocky”, „Mustang z dzikiej doliny”, „Podróże Pana Kleksa” oraz musicali „Cats”, „My Fair Lady” czy „The Greatest Showman”. W Nadzwyczajnym Koncercie muzykom towarzyszyć będą występujące na największych polskich i zagranicznych scenach solistki  Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie: Anna Ozner, Natalia Zabrzeska – Borowiec oraz Iwona Chruślicka, co gwarantuje wysoką jakość interpretacji i artystyczny poziom wykonania utworów. Ich udział w koncercie wzbogaci repertuar o różnorodność stylistyczną i emocjonalną, charakterystyczną dla muzyki filmowej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

 

/Wojciech Ciomborowski/
Fot. Archiwum Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

 

Link do artykułu i nagrania z koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej: Gala Muzyki Filmowej na dziedzińcu zamkowym już w najbliższy piątek - Aktualności - Urząd Miasta Sucha Beskidzka (sucha-beskidzka.pl)

 
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: