homeWydarzenia → Jubileusz Złotych Godów

Jubileusz Złotych Godów

W sobotę, 15 października, w Sali Rycerskiej zamku suskiego, na zaproszenie Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta oraz przewodniczącego Rady Miasta Krystiana Krzeszowiaka, gościły pary, które w tym roku obchodzą pięćdziesiątą rocznicę ślubu. Na wniosek Burmistrza Miasta, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

Wyróżnione pary to Grażyna i Józef Bałosowie, Krystyna i Józef Bartyzelowie, Janina i Edward Brańkowie, Aleksandra i Andrzej Dybowie, Halina i Andrzej Grzelowie, Danuta i Leszek Kuklowie, Halina i Wiesław Kuligowie, Czesława i Jan Kurkowie, Mieczysława i Władysław Maciaszkowie, Helena i Józef Nieckulowie, Helena i Władysław Orliccy, Małgorzata i Kazimierz Pochopieniowie, Anna i Henryk Rusinowie, Halina i Witold Samsonowie, Wanda i Kazimierz Słowikowie, Barbara i Edward Sochaccy, Renata i Lech Wardęgowie, Teresa i Eugeniusz Wronowie.

 

Burmistrz Miasta odznaczając jubilatów wręczył jednocześnie listy gratulacyjne i upominki od władz samorządowych. W okolicznościowym wystąpieniu podkreślił, że w życiu jubilatów zapewne nie brakowało trudnych chwil, ale ich obecność na ceremonii świadczy o tym, że nie zawiedli się na sobie i pozostali wierni małżeńskiej przysiędze. Zwracając się do nich jeszcze bardziej bezpośrednio wskazywał, że są wzorem do naśladowania dla młodszych pokoleń, pokazując im jak dzięki miłości przezwyciężać problemy oraz czym są wyrozumiałość, tolerancja oraz kompromis. Gratulując wszystkim parom jubileuszu, Stanisław Lichosyt życzył im dalszych lat w dobrym zdrowiu i dostatku.

 

Podobnie jak Burmistrz Miasta, tak przewodniczący Rady Miasta Krystian Krzeszowiak podziękował jubilatom za dawanie kolejnym pokoleniom przykładu jak przezwyciężać trudności, ale i dzielić się miłością i szczęściem przez ponad połowę życia przeciętnego człowieka. A jak wielki jest to ogrom czasu obrazują to przywołane przez Krystiana Krzeszowiaka liczby. Pół wieku małżeństwa to ponad 18 250 wspólnych poranków i wieczorów, czyli niemal 440 tysięcy przeżytych godzin. Składając życzenia przywołał słowa francuskiego pisarza Andre Mauroisa, który mówił, że „szczęśliwe małżeństwo – to długa rozmowa, która wciąż wydaje się zbyt krótka”.   

 

Po wręczeniu medali nadszedł moment na wzniesienie toastu lampką szampana. Uroczystość umiliła swoim występem Julia Stec, wokalistka działającego przy Centrum Kultury i Filmu ogniska muzycznego Allegro. Młoda solistka przy akompaniamencie Małgorzaty Kubieniec zaprezentowała bliskie sercu jubilatów szlagiery „Żeby szczęśliwym być" z repertuaru Anny Jantar, „Nie kochać w taką noc to grzech” Aleksandra Żabczyńskiego oraz „Przeżyłam z Tobą tyle lat” wykonywaną przez Krystynę Giżowską.

 

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji jubilatów, którą w kaplicy zamkowej odprawił proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej ks. Wiesław Popielarczyk. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbała Małgorzata Kubieniec wraz z członkami chóru „Jasień”.

 

 

Źródło: https://sucha-beskidzka.pl/pl/639/9326/jubileusz-zlotych-godow.html
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: