homeWydarzenia → Kolędy staropolskie w zamku suskim

Kolędy staropolskie w zamku suskim

Trwa czas radosnego kolędowania. W piątek (26 stycznia) o godzi. 18.00 na wyjątkowy koncert kolęd staropolskich do Sali Rycerskiej zamku suskiego zaprasza Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspara Castiglione. 

 

Zespół wykona najpiękniejsze renesansowe i staropolskie kolędy, które przypominają, jak różnorodny i bogaty repertuar ma w swoim dorobku polska i łacińska kultura. Kolędy wybrzmią w sali rycerskiej suskiego zamku, a więc w miejscu, gdzie tradycja ma się najlepiej. Muzycy pod kierownictwem Agnieszki Bernackiej dostarczą niezwykłej muzycznej uczty, która z pewnością pozwoli wrócić myślami do minionych niedawno Świąt Bożego Narodzenia.

Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspara Castiglione powstał w 1997 roku pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury (obecnie Centrum Kultury i Filmu). Jego muzycy koncentrują się na muzyce, pieśniach i tańcach dworskich z XIV-XVII wiecznej Europy. Charakteru specyfice dodają klimatyczne stroje z epoki, w których zespół występuje. Aktywnie uczestniczy w  życiu kulturalnym Suchej Beskidzkiej i regionu. Koncertuje na terenie całej Polski.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: Urząd Miasta Sucha Beskidzka

Link do strony: Kolędy staropolskie w zamku suskim - Aktualności - Urząd Miasta Sucha Beskidzka (sucha-beskidzka.pl)
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: