homeWydarzenia → Orszak Trzech Króli 2022

Orszak Trzech Króli 2022

Zapraszamy mieszkańców Suchej Beskidzkiej do udziału w największych w Polsce i w Europie  ulicznych jasełkach zwanych „Orszakiem Trzech Króli”. Już po raz siódmy barwny Orszak  przejdzie ulicami naszego miasta, by zaakcentować tradycję wspólnego kolędowania.

 

Święto Objawienia Pańskiego należy do najstarszych uroczystości chrześcijańskich. Obchodzone było od pierwszych wieków. Wydarzenie nawiązuje do polskiej, bogatej tradycji jasełkowej i pozwala rodzinnie, radośnie przeżywać jedno z pierwszych i najważniejszych świąt ustanowionych przez Kościół. W tym roku hasłem przewodnim święta jest sentencja „Dzień dziś wesoły!”

Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpocznie msza święta, która odbędzie się w czwartek, 6 stycznia, o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej. Tuż po nabożeństwie (około godz. 12:00) zaplanowany został przemarsz pochodu, prowadzony przez nasze rodzime kapele i zespoły, który przejdzie ulicami miasta. Wzorem ubiegłego roku trasa przemarszu prowadzić będzie na dziedziniec suskiego zamku. Nieodzownym elementem orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie mieszkańców, którzy podążają za postaciami Trzech Króli. W czasie orszaku organizatorzy zapewniają  bezpłatne korony i śpiewniki, które będą rozdawane po mszy przy bramie kościelnej.

Wszystkich uczestników za zakończenie Orszaku Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zaprasza do zwiedzenia wystawy czasowej pt. „Szopki i Ozdoby Bożonarodzeniowe” (obowiązuje reżim sanitarny).  Orszak Trzech Króli 2022  - 1

  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: