homeArchiwum wystaw → WSPOMNIENIA Z KINA SMREK

WSPOMNIENIA Z KINA SMREK

Przenieśmy się w czasy dla niektórych nie tak dawne, a dla innych znane tylko z podręczników. W czasy kolejek, pustych półek w sklepach, czarno-białego telewizora z dwoma programami i okna na świat jakim było KINO SMREK.

Dzisiaj zaprezentujemy jeden z naszych ulubionych eksponatów – są to SZKLANE SLAJDY, które w suskim kinie były wyświetlane przed projekcją filmów. Zbiór liczy 18 przezroczy będących reklamami sklepów i miejsc usługowych w Suchej Beskidzkiej. Zapraszamy do obejrzenia i jeśli ktoś z Was ma ochotę podzielić się wspomnieniami związanymi z kinem lub prezentowanymi miejscami ze slajdów to zachęcamy do pisania w komentarzach.

SLAJD, inaczej przezrocze, to diapozytyw fotograficzny uzyskany jako obraz pozytywowy na materiale przezroczystym (dawniej wyłącznie światłoczułym), przeznaczony do oglądania w prześwicie (pod światło) lub za pomocą diaskopu (rzutnika) na większej powierzchni (np. ekranie). Slajd charakteryzuje się wysoką jakością odwzorowania rzeczywistości oraz bardzo dużym nasyceniem barw. Przed okresem techniki cyfrowego rejestrowania obrazów przezrocze było podstawowym nośnikiem obrazu wykorzystywanym dla potrzeb poligrafii. Obecnie wielkoformatowe przezrocza są wykorzystywane powszechnie jako podświetlane reklamy. Stosowane są również nadal jako podstawowy nośnik przekazu np. w diaporamie.  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 1
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 2
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 3
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 4
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 5
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 6
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 7
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 8
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 9
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 10
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 11
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 12
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 13
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 14
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 15
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 16
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 17
  WSPOMNIENIA Z KINA SMREK  - 18

  lekcje muzealne         dla przewodników

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: