homeArchiwum wystaw → WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW

WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW

Termin wystawy: Wrzesień - Listopad 2012

 

W dniach 8 i 9 września 2012 roku (sobota-niedziela), o godz. 10.00, w komnatach Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, nastąpi otwarcie wystawy pt. „Piękno kryształów”, której towarzyszyć  będzie Giełda Minerałów i Biżuterii.

Na ekspozycji zaprezentowana zostanie imponująca kolekcja naturalnych kryształów wielu minerałów ze zbiorów prywatnych krakowskiego kolekcjonera, a zarazem pasjonata geologii Janusza Gradowskiego. Wśród minerałów naturalnych i szlifowanych znają  m.in. ametysty z Brazylii, kryształy górskie z Arkansas, akwamaryny i topazy z Pakistanu oraz z Afganistanu, rubiny i cyrkony z Kambodży i szafiry z Tajlandii. Każdy z odwiedzających, jak zapewnia Janusz Gradowski - będzie miał szansę wygrać nagrodę – przepiękny okaz ametystów z Brazylii. Niemałą gratką, zwłaszcza dla płci pięknej będzie możliwość nabycia biżuterii wykonanej z naturalnych kamieni szlachetnych, jak szafiry, rubiny, szmaragdy, czy wyjątkowo rzadkie tanzanity oraz całej gamy kolorowych kamieni: bursztynów, jaspisów, nefrytów czy ametystów i granatów. W czasie trwania giełdy zwiedzający będą mieli również możliwość uzyskania bezpłatnej porady w zakresie rozpoznawania kamieni naturalnych oraz ich obróbki (szlifowania). Towarzysząca wystawie giełda będzie również doskonałą okazją do nabycia naszyjników, bransoletek, kolczyków, broszek, pierścionków oraz elementów do stworzenia własnej, niepowtarzalnej biżuterii. Na giełdzie nie zabraknie również naszych rodzimych minerałów jak bursztyny, krzemienie pasiaste z Gór Świętokrzyskich, jaspisy i agaty z Dolnego Śląska. 

Organizatorzy:

Janusz Gradowski, tel. 609-132-799, Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej   WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 1
  WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 2
  WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 3
  WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 4
  WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 5
  WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 6
  WYSTAWA - PIĘKNO KRYSZTAŁÓW Z GIEŁDĄ MINERAŁÓW  - 7

  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: