homeWydarzenia → XXV DNI MUZYKI NA ZAMKU W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

XXV DNI MUZYKI NA ZAMKU W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Cykliczne wydarzenie, organizowane rokrocznie w sali rycerskiej suskiego zamku obchodzi w tym roku jubileusz. Koncert odbędzie się bowiem po raz dwudziesty piąty! Tym razem "Dni Muzyki" zostały podzielone na dwa oddzielne wydarzenia.

26 września o godz. 17:00 odbędzie się pierwsza część - koncert "W cieniu księżyca". Wystąpi znakomite trio artystów:

Ewa Boreczko - śpiewaczka klasyczna, sopran koloraturowy. Absolwentka ASP w Warszawie. Specjalizuje się w repertuarze oratoryjno–kantatowym. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów i śpiewaków m.in. profesorów G. Kahra, Z. Donat, H. Hampe, P. Kusiewicza. Koncertowała w kraju i za granicą ze zróżnicowanym repertuarem – od muzyki oratoryjnej po utwory musicalowe, w tym m. in. w ramach międzynarodowych festiwali.

Aleksander Bardasov - pochodzący z Białorusi śpiewak klasyczny, baryton. Absolwent AM w Krakowie. Ponadto rozwijał swój talent podczas kursów mistrzowskich pod okiem wybitnych pedagogów i śpiewaków. m. in. M. Kwietnia, R. Karczykowskiego, P. Kusiewicza oraz V. Kuzmenki. W 2012r. zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn-Bartholdy w Lipsku oraz został nagrodzony wyróżnieniem na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Juventus Canti na Słowacji.

Urszula Dereń-Kokoszka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w dwóch specjalnościach: fortepian (klasa prof. Ewy Bukojemskiej) oraz organy (klasa prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy). Swój warsztat wykonawczy doskonaliła na studiach podyplomowych Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu (pod kierunkiem prof. Petera Planyavsky’ego), licznych kursach mistrzowskich interpretacji muzyki fortepianowej oraz organowej w kraju i za granicą oraz w trakcie pobytu stypendialnego we Freiburgu im Breisgau (pod kierunkiem prof. Zsigmonda Szathmary’ego).

 

Natomiast tydzień później, w sobotę 2 października, o  godz. 18:00 zapraszamy na koncert "Ziębickiej Orkiestry Mandolinistów" - powstała w styczniu 2020 r. Jej założycielem i prowadzącym jest Dariusz Dżugan / Ju Ghan - kompozytor, kontrabasista, mandolinista. Orkiestra funkcjonuje przy Ziębickim Centrum Kultury, dzięki wsparciu Gminy Ziębice oraz Fundacji Żywe Kultury. Międzypokoleniowy charakter orkiestry, jej oryginalne brzmienie, skład instrumentalny (mandoliny, mandole, nandolocello, kontrabas, instrumenty perkusyjne i inne) oraz autorskie kompozycje, napisane przez prowadzącego specjalnie na orkiestrę sprawiają, że jest ona prawdziwą perełką wśród innych orkiestr.

 

Wejściówki na koncerty w ramach "XXV Dni Muzyki na Zamku" można odebrać w kasie Centrum Kultury i Filmu lub na stronie internetowej : https://ckifsucha.pl/wydarzenia/wydarzenia-aktualne  XXV DNI MUZYKI NA ZAMKU W SUCHEJ BESKIDZKIEJ  - 1

  lekcje muzealne         dla przewodników

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: