homeWydarzenia → Zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka 2024, które w sobotę 25 maja na dziedzińcu Zamku Suskiego organizuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Straż pożarna odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego. Jej główne zadania to gaszenie pożarów, ratowanie ludzi i mienia w sytuacjach zagrożenia, udzielanie pierwszej pomocy medycznej oraz reagowanie na katastrofy naturalne i technologiczne. Mieszkańcy miasta poprzez uczestnictwo w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka 2024 mogą wyrazić swoje uznanie dla strażaków, którzy ruszając do akcji nierzadko narażają swoje zdrowie i życie.

Wydarzenie rozpocznie przemarsz pododdziałów z miejskiego rynku na dziedziniec zamkowy, na którym odbędzie się uroczysty apel. W jego trakcie nastąpi wręczenie odznaczeń i awansów, a także przekazanie OSP Sucha Beskidzka – Miasto samochodu pożarniczego. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka uświetni koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: