homeWydarzenia → Zespół Cracow Singers & Players wystąpi w Zamku Suskim

Zespół Cracow Singers & Players wystąpi w Zamku Suskim

Sala Rycerska suskiego zamku tworzy znakomity klimat dla organizowanych w niej wydarzeń muzycznych. 23 marca o godz. 17.00 z wyjątkowym koncertem „Cenniejsze niż złoto” wystąpi zespół Cracow Singers & Players.

Zespół Cracow Singers skupia doświadczonych śpiewaków, których wspólnym dążeniem jest realizacja projektów wysokiej próby zarówno pod względem konceptualnym jak i wykonawczym. Koncentruje swoją działalność na przedsięwzięciach autorskich, interdyscyplinarnych, wypracowuje nowe pomysły łącząc różnorodne obszary.

Cracow Singers uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych miasta Krakowa m.in. Cracovia Sacra, Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej, Miłosz Festiwal czy Sacrum Profanum. Zapraszany jest również do uczestnictwa w festiwalach w kraju i za granicą. m.in. Wien Modern, Banchetto Musicale, L’Orgue de Chaource, Festiwale Szekspirowskie (Gdańsk, Erywań, Bitola), Festiwal Górecki-Penderecki w Katowicach, Festiwal Fide et Amore w Żorach, Festiwal Muzyczny „Dialog Kultur” w Chrzanowie, Gorczycki Festiwal, Międzynarodowe Festiwale Muzyki Organowej i Kameralnej.

Zespół Cracow Singers prezentuje programy a cappella z muzyką dawną i współczesną, współpracuje z instrumentalistami oraz z orkiestrami w różnorodnych repertuarach. W programie koncertu „Cenniejsze niż złoto” znajdują się kompozycje pochodzące z cennych muzykaliów przechowywanych w najstarszym polskim opactwie Sióstr Benedyktynek w Staniątkach. Po raz pierwszy od niemal 300 lat, premierowo, zaprezentowane zostaną utwory o wysokiej wartości zarówno muzycznej, jak i muzykologicznej.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Equinum, Miasto Sucha Beskidzka, Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Partnerem głównym koncertu jest Województwo Małopolskie.

 

Program koncertu:

Adalbert Dankowski – Vesperae de confessore

Adalbert Dankowski – Salve Regina

Ignacy Daniecki – O beata virum

Benedykt od św. Józefa Bun – Ave Maria

 

Wstęp na koncert jest wolny! Serdecznie zapraszamy!
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: