homeWydarzenia → ZOSTAŃ ARCHEOLOGIEM Wakacje w Muzeum

ZOSTAŃ ARCHEOLOGIEM Wakacje w Muzeum

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (klas VI-VIII) oraz młodzież  szkolną (szkoły ponadpodstawowe) do udziału w zajęciach: „Zostań Archeologiem” organizowanych w ramach akcji „ Wakacje w Muzeum”.

W trakcie zajęć prowadzonych przez archeologa uczestnicy  dowiedzą się w jaki sposób dochodzi do odkryć stanowisk archeologicznych, jak wygląda praca w terenie i w pracowni archeologicznej. Jakie poszczególne etapy przechodzą zabytki od momentu ich odkrycia na wykopaliskach po prezentowanie ich na wystawie muzealnej. Podczas zajęć wykorzystywana jest prezentacja multimedialna, a zajęcia prowadzone są pośród zabytków archeologicznych  prezentowanych na wystawie archeologicznej poświęconej prahistorii naszego regionu. W części warsztatowej każdy z uczestników m. in. będzie mógł wziąć do ręki i przyjrzeć się z bliska narzędziom, którymi posługują się archeolodzy w trakcie wykopalisk. Dodatkowo każdy uczestnik, który ukończy uzyska tytuł „Młody Przewodnik Muzeum” i będzie mógł do końca października br. oprowadzić bezpłatnie po Muzeum członków swojej rodziny lub kolegów.

Czas trwania: 1,5 godz.

Prowadzący: Joanna Chowaniak

Terminy:

- sierpień: zapisy do 20.08.2021, zajęcia 24.08.2021

- godz. rozpoczęcia zajęć: 11:00

Liczba uczestników: do 20 osób

Zapisy i szczegółowe informacje: telefonicznie: tel. + 48 33 874 26 05 (wtorek – niedziela); e-mailowo: it@sucha-beskidzka.pl

ZAPRASZAMY!
  lekcje muzealne         dla przewodnikďż˝w

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: