homeWydarzenia → Wielka Gala Wiedeńska na dziedzińcu Suskiego Zamku

Wielka Gala Wiedeńska na dziedzińcu Suskiego Zamku

Wielka Gala Wiedeńska to unikalny koncert złożony z najpiękniejszych utworów operowych i operetkowych, które już 3 lipca zabrzmią na dziedzińcu zamkowym w Suchej Beskidzkiej. Program koncertu zaprezentują wybitni soliści polskiej sceny operowej i operetkowej. Na wyjątkowy koncert z okazji obchodów jubileuszu 125-lecia nadania praw miejskich zaprasza Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.

 

Najsłynniejsze walce, polki, arie i duety rodem z Wiednia, miasta będącego swoistym centrum muzyki klasycznej, uznawanym przez wielbicieli tego gatunku za jej światową stolicę, zabrzmią już 3 lipca 2021 w otoczeniu murów renesansowego zamku suskiego w 125 rocznicę nadania praw miejskich Suchej Beskidzkiej. W sobotni wieczór na dziedzińcu zamku suskiego o godz. 20:00 wystąpią soliści operowi znani polskiej i międzynarodowej publiczności, a wśród nich solistki Monika Nowak (sopran) i  Edyta Piasecka (sopran), trójka niezwykłych polskich tenorów: Sylwester Targosz-Szalonek absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Aleksander Kruczek solista Teatru Wielkiego w Warszawie i Sławomir Naborczyk absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy występujący w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej i Teatrze Muzycznym w Lublinie, oraz Andrzej Witlewski (baryton) absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, solista Opery Wrocławskiej, który występował m.in. w Royal Festival Hall w Londynie, Philharmonic Hall w Liverpoolu, na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, w Operze Królewskiej w Brukseli i wielu innych scenach europejskich.

Charakterystycznym dla Wielkiej Gali Wiedeńskiej jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, a także wirtuozeria instrumentalna. Zespół śpiewaków tworzą świetnie wykształceni polscy artyści, którzy są laureatami prestiżowych - międzynarodowych konkursów wokalnych. Znakomitym solistom towarzyszyć będzie dwudziestoosobowa orkiestra muzyków Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją  znanego publiczności dyrygenta i wirtuoza klarnetu Wojciecha Mrozka, który aktywnie koncertuje na całym świecie. Podczas ich koncertów można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper i musicali jak i aranżacje utworów współczesnych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki na koncert można zarezerwować z w kasie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Szczegółowe informacje:(33) 812 08 88 informacja@centrum-kultury.com  Wielka Gala Wiedeńska na dziedzińcu Suskiego Zamku  - 1

  lekcje muzealne         dla przewodników

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  ul. Zamkowa 1
  34-200 Sucha Beskidzka

  tel. + 48 33 874 26 05
  fax: + 48 33 874 26 05
  Zobacz nas na: