home → Wydawnictwa

Mini przewodniki po Suchej Beskidzkiej

W ramach projektu pt. Edukacja na szlaku dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej, tradycja kultura, folklor, dofinansowanego przez Fundację PKO Banku Polskiego i Burmistrza Miasta, a realizowanego przez Muzeum Miejskie, ukazało się pięć kolejnych mini przewodników po Suchej Beskidzkiej: Położenie Geograficzne, Państwo Suskie, Zabudowa Zabytkowa i Tradycyjna oraz Świat Zwierząt i Świat Roślin.

Autorami tekstów są: Marcin Leśniakiewicz, Barbara Woźniak i Iwona Bogacz. Opracowanie graficzne wykonał Maciej Hojda. Beneficjenci projektu to uczniowie suskich szkół podstawowych, gimnazjum i świetlicy profilaktycznej, biorący udział w lekcjach muzealnych na temat dziedzictwa kulturowego Suchej Beskidzkiej, prowadzonych przez suskich muzealników w 2015 roku. Seria powstała przy współpracy z Nadleśnictwem Sucha, Zespołem Szkół im. Wincentego Witosa, Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii i Miejską Świetlicą Profilaktyczną. Tematy przewodników pomyślane zostały jako kompendium najważniejszych informacji. Bieżąca edycja rozbudowana została o dziedzictwo przyrodnicze. Faunę i florę Suchej Beskidzkiej (elektroniczna wersja), ilustrują piękne i nastrojowe fotografie autorstwa Mariusza Wiecha (zwierzęta) oraz Iwony Bogacz (rośliny). Mini przewodniki uzupełniają zdjęcia archiwalne zabytków i zabudowy tradycyjnej oraz współczesne ujęcia miasta wykonane przez Adama Wróbla, Grzegorza Wysmołka, Monikę Spyrkę i Jakuba Jurzaka.

Seria, jako materiał do edukacji regionalnej dzieci i młodzieży oraz vademecum w pigułce dla tych, którzy chcą poznać historię i atrakcje turystyczne miasta w przystępny sposób, ukazuje się od 2013 roku. Poza najnowszymi, tworzą ją następujące przewodniki: Sucha Beskidzka w pigułce, Śladami Komorowskich po Suchej Beskidzkiej, Zespół Zamkowo-Parkowy, Zespół Kościelno-Klasztorny, Śladami Sławnych Suszan, Miejski Szlak Historyczny, Trasy Piesze, Szlakiem Kapliczek i przydrożnych krzyży, Miejsca pamięci, pomniki i tablice pamiątkowe. Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej serdecznie dziękuje Pani Teresie Szcześniewskiej Dyrektorowi Banku PKO w Suchej Beskidzkiej za włączenie się w realizację projektu oraz Pani Katarzynie Bąk z Fundacji Banku PKO za współpracę. Poniżej zamieszczamy wszystkie mini przewodniki w wersji elektronicznej w formacie pdf i zapraszamy do wspólnego poznawania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego miasta. (GW)Magnesy

Rozmiar 7cm x 4,5cm
Cena 7,00 zł   Wydawnictwa - 1
   Wydawnictwa - 2
   Wydawnictwa - 3
   Wydawnictwa - 4
   Wydawnictwa - 5
   Wydawnictwa - 6

  Folder

  Cena: 10,00 zł    Wydawnictwa - 1

   Karty pocztowe

   Format: 10,5cm x 15cm 

   cena: 2,00 zł.     Wydawnictwa - 1
     Wydawnictwa - 2
     Wydawnictwa - 3
     Wydawnictwa - 4

    SUCHA BESKIDZKA przewodnik po mieście i jego historii

    Format: 15 x 21 cm

    Cena: 10,00 zł

    Wydawca Gmina Sucha Beskidzka

    W sprzedaży jest równiez przewodnik w języku angielskim (cena: 10,00 zł)      Wydawnictwa - 1

     Folder informacyjny

     Format: A4

     Cena: 2,00 zł       Wydawnictwa - 1

      Przesyłka

      Wydawnictwa muzealne można nabyć regulując uprzednio należność na konto muzeum wraz z kosztem wysyłki.

      Numer rachunku bankowego Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej: 58 8128 0005 0060 3533 2000 0010

      Koszty wysyłki: 10,00 zł / przesyłka
       lekcje muzealne         dla przewodników

       Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
       ul. Zamkowa 1
       34-200 Sucha Beskidzka

       tel. + 48 33 874 26 05
       fax: + 48 33 874 26 05
       Zobacz nas na: